Як правильно коптити рибу в коптильні?

Під час копчення риба проходить термічну обробку під певною температурою. Готовий делікатес не лише довго зберігатиметься, а й стане надзвичайно смачною закускою до святкового столу.

На прилавках магазинів часто можна побачити продукцію, котру обробили «рідким димом», але варто пам’ятати, що це дуже шкідлива речовина. Вона лише створює приємний запах, але вживати таку продукцію не рекомендується. При цьому зробити такий делікатес можна і в домашніх умовах.

Оптимальні умови для копчення

Коптити рибину можна як холодним, так і гарячим способом. Холодна обробка дозволяє зберігати продукт при кімнатній температурі (до +20ºС). Риба копчена гарячим способом вважається дуже корисною для здоров’я, при цьому обробляється вона при температурі від +80ºС до 150ºС.

Щоб прокоптити рибину, потрібно:

  • Купити або зробити самотужки коптильню;
  • Правильно заготовити деревину для коптильню та сировину для копчення;
  • Суворо дотримуватись температурного режиму.

Такий спосіб обробки складається з наступних етапів:

  • Засіл;
  • Підсушування;
  • Копчення.

Частіш всього в якості сировини використовують морожену рибопродукцію. При цьому її якість визначає і якість готової копченої закуски. Варто пам’ятати, що різні сорти необхідно готувати по-різному, при цьому варто звернути увагу на вагу та жирність. Досвідчені кулінари радять менш жирну рибу використовувати для копчення гарячим способом, а от жирну – для холодного. Адже жирність впливає в значній мірі на аромат та смак готової рибини, а також на швидкість накопичення в її м’ясі фенолів. Найбільш для цього підходить скумбрія, ставрида, осетер та інші жирні сорти.

Рецепт приготування

При гарячому копченні сировину просолюють та пров’ялюють. Після чого її промивають водою, при цьому велику рибину слід вимочувати в воді протягом 1 години. Потім продукцію розкладають на решітку коптильні в один шар. На початку процедури з ціллю проварювання та підсушування рибки варто підтримувати досить сильний вогонь, але щоб вона не пригоріла. Після зменшення вогню продукт коптять близько 1 год.

При копченні холодним способом для просолення використовують більше солі, ніж в попередньому випадку. Після чого йде вимочування та підсушка. Підготовлену рибопродукцію поміщають в коптильню з тирсою. Коптити її за допомогою холодного диму потрібно від 1 до 6 днів, що залежить від розмірів рибин. При цьому чим більше вона просолена, тим менша повинна бути температура в процесі обробки.

Взято с сайта  www.r-b.in.ua